10 SPOSOBÓW NA TANIE PODRÓŻOWANIE – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50 "

POZNAJCIE 10 SPOSOBÓW NA TANIE PODRÓŻOWANIE

Nasz przykład pokazuje, że podróżowanie wcale nie musi być drogie(!) – ani czasochłonne. Skończyły się już czasy, kiedy to podróże zarezerwowane były tylko i wyłącznie dla osób o dość pokaźnych portfelach bądź dobrych znajomościach w biurach podróży. Duża grupa ludzi (w tym i my) podróżujemy od jakiegoś czasu na własną rękę. Poniżej przedstawiam Wam 10 sprawdzonych metod na tanie podróżowanie:

 1. PODRÓŻUJ POZA SEZONEM

  – według nas jest to kluczowa zasada, której bardzo często się trzymamy. Wybór odpowiedniego terminu bardzo często powoduje drastyczny spadek kosztów związanych z podróżą. Tańsze są wtedy zarówno noclegi, jak i miejscowe atrakcje. Dodatkowym plusem jest fakt, że jest dużo mniej turystów. 🙂

 2. WYSZUKUJ OFERTY ODPOWIEDNIO WCZEŚNIE

  – bardzo często wcześniejsza rezerwacja biletów lotniczych, czy noclegów powoduje, że otrzymujemy finalnie dużo niższą cenę – często za wcześniejszą rezerwację kampera otrzymywaliśmy dodatkową zniżkę.

 3. TANIE LOTY

  – obecnie na rynku jest cała masa przydatnych i ciekawych wyszukiwarek, dzięki którym możemy wyszukiwać przeloty w czasami śmiesznych wręcz cenach. Naszym jak dotąd absolutnym hitem były bilety Iberią do Tokio w cenie 840zł w obie strony. Ciekawe oferty możesz wyszukać poprzez:

 4. KUPONY NA REZERWACJĘ NOCLEGU 

  – kolejny ciekawy sposób na uzyskanie jeszcze lepszej ceny na rezerwację hotelu znajdziemy np. na booking.com czy AIRBNB. Dzięki takim kuponom możemy zaoszczędzić 50-100zł na jednej rezerwacji. Podaję obok kupony, które możecie wykorzystać na kolejną rezerwację: BOOKING- KOD ZNIŻKOWYAIRBNB-kod zniżkowy

 5. COUCHSURFING

  – Bardzo popularny obecnie sposób na praktycznie darmowy nocleg i poznanie przy tym ciekawych ludzi.

 6. DARMOWE ATRAKCJE

  – Przed wyjazdem zawsze sprawdzaj jakie darmowe atrakcje oferuje miejsce do którego się udajesz. Bardzo często można znaleźć darmowe muzea, czy parki.

 7. MAPY OFFLINE

  – Świetny sposób na oszczędność internetu za granicą. Ja osobiście polecam MAPS.ME – oprócz samych map ma bardzo ciekawe funkcje – wyszukiwanie noclegów, czy atrakcji w okolicy.

 8. MAŁY BAGAŻ 

  podróżuj z małym bagażem. Za bagaż rejestrowany często trzeba dopłacić sporą sumkę, szczególnie jeśli podróżujecie tanimi liniami.

 9. PORÓWNUJ CENY

  Zawsze porównuj ceny w kilku różnych wyszukiwarkach. W przypadku noclegów przydatne są Tripadvisor lub Triposo.

 10. LAST MINUTE

  – szczególnie na przełomie roku – od grudnia do połowy stycznia pojawiają się mega ciekawe oferty na przeloty.

Jestem przekonana, że stosowanie się do powyższych punktów sprawi, że Wasz budżet się poprawi. 🙂

Sprawdź także nasz poradnik dobrego planowania podróży.

[sociallocker][/sociallocker]

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

  SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG