7 Rzeczy, które trzeba zrobić będąc na Hawajach!! – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50 "

7 Rzeczy, które trzeba zrobić będąc na Hawajach!!

7 Rzeczy, które trzeba zrobić będąc na Hawajach

Hawaje zawsze były na wysokiej pozycji wśród miejsc, które chcemy koniecznie odwiedzić. Kilka miesięcy temu udało nam się osiągnąć ten cel. Nie zawiedliśmy się, a wręcz przeciwnie – zakochaliśmy się w tych uroczych wysepkach, atmosferze tam panującej. 

Archipelag Hawajów składa się ze 137 wysepek, spośród których tylko 6 jest zamieszkałych. Należą do nich: Oʻahu, Kauaʻi,Moloka’i, Lānaʻi, Maui, Hawaii (nazywane też Big Island). Podczas naszej wyprawy odwiedziliśmy 3 z nich: Oahu, Kauai i Maui. Każda z tych wysp jest inna i nie da się określić która z nich jest najładniejsza, czy najciekawsza. Spośród wszystkich pięknych miejsc i atrakcji wybraliśmy 7 rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić będąc na Hawajach. 

  1. Spróbuj swoich sił w SURFINGU i paddle boardingu– pływanie na desce z wiosłem. Oba sporty są bardzo popularne na wyspach, jednak prym zdecydowanie wiedzie surfing – ukochany sport. Na każdej z wysp można bez problemu znaleźć szkółki surfingu – szczególnie przy większych i bardziej popularnych plażach. Świetne warunki do uprawiania tego sportu powodują, że amatorów surfingu jest bardzo dużo, zarówno wśród młodzieży jak i osób trochę starszych. Deska surfingowa jest obecna praktycznie wszędzie. Często zastępuje ogrodzenie, czy skrzynkę na listy. Niektóre bary robią z niej ławki do siedzenia lub stoły. Bardzo częstym widokiem są osoby idące z deskami w stronę morza lub wracające z pływania. Hawaje przyciągają najlepszych surferów do szlifowania swoich umiejętności. Co roku organizowane są tu zawody. Będąc na Hawajach nie można nie spróbować pływania na desce. To tak jakby być w Zakopanem i nie spróbować oscypka. 😉  
  2. Ciesz się urokami podwodnego świata, snurkując czy nurkując u wybrzeży wysp. Zarówno Oahu jak i pozostałe wyspy mają bardzo ciekawą ofertę dla lubiących pływanie z rurką. Żółwie zielone upodobały sobie kilka plaż na wyspach np. Hanuma Bay na Oahu czy Hookipa Park na Maui, gdzie przypływają niemal codziennie. Można je spotkać bez problemu praktycznie przy każdej z plaż. Nie trzeba nawet zbyt daleko odpływać od brzegu. Oprócz żółwi można pływać też z delfinami. Osoby lubiące adrenalinę też znajdą coś dla siebie. U wybrzeży Hawajów można pływać z rekinami – zarówno w klakach jaki na pełnym morzu. My nie zdecydowaliśmy się na taką formę relaksu, chociaż oferta jest kusząca. Pływanie z żółwiami i podziwianie świata podwodnego zdecydowanie nam wystarczyła. 🙂    
  3. Wybierz się na jeden z wulkanów. Na Hawajach znajduje się największy aktywny wulkan świata – Mauna Loa. Zajmuje on ponad połowę największej wyspy archipelagu – Hawai’i. Pomimo tego, że jest on uznawany za jeden z najaktywniejszych wulkanów na świecie, cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Jednak bardziej popularny jest wygasły wulkan znajdujący się na Maui – Haleakala. Znajduje się on w parku o tej samej nazwie. Krajobraz parku jest bardzo malowniczy. Bardzo często wierzchołek spowity jest chmurami. Jedną z atrakcji parku są bardzo malownicze zachody i wschody słońca. Ponad to wulkan cieszy się popularnością wśród kolarzy, którzy właśnie tu ćwiczą swoją kondycję. Nie można nie odwiedzić któregoś z wulkanów będąc na wyspach pochodzenia właśnie wulkanicznego, tym bardziej, że obserwacja czynnych wulkanów może być bardzo ciekawym doświadczeniem. 🙂                             
  4. Poćwicz kondycję wspinając się na Koko Head Trail. Jest to szlak prowadzący na szczyt krateru Koko. Prowadzą do niego schody będące pozostałością po torach kolejowych. Zdobywanie szczytów zawsze powoduje napływ pozytywnych emocji. Widok z wierzchołka tego wygasłego wulkanu jest niesamowity. Można z tego miejsca podziwiać panoramę całej wyspy. Wysiłek w pokonaniu góry jest ogromny (do przejścia mamy ponad 1100 stopni zrobionych se starych podkładów kolejowych) – szczególnie w 30 stopniowym upale, jednak zapewniam, że warto się trochę pomęczyć, żeby ujrzeć taki widok na wyspę.    
  5. Udaj się na godzinną wycieczkę zwiedzania wyspy helikopterem. Szczególnie polecam taką formę aktywności na Kauai. Wyspa ta jest najbardziej malownicza spośród wszystkich wysp Hawajów. Jej roślinność urzeka, a wybrzeże Na Pali Coast, czy kanion Waimea to miejsca, które zrobiły na nas największe wrażenie. Prezentują się one wyjątkowo właśnie z lotu ptaka.                                               
  6. Koniecznie spróbuj tradycyjnej kuchni hawajskiej. Najbardziej popularną potrawą jest poke– surowy tuńczyk pokrojony w kosteczki, podawany z przeróżnymi dodatkami. Każdy szef kuchni przyrządza je na swój własny sposób. To kwintesencja i podstawa oceanicznej, hawajskiej kuchni. Flagowym napojem Hawajów jest Mai Tai. Drink można próbować praktycznie w każdej knajpie. Jest to bardzo orzeźwiający trunek. Ananas – nazywany płynnym złotem nigdzie nie smakuje tak jak na Hawajach. Sok ananasowy w różnej wielkości pojemnikach jest jedną z bardziej popularnych rzeczy przywożonych z wysp hawajskich. Kolejnym bardzo słynnym napojem jest kawa Kona, uprawiana tylko w jednym miejscu na świecie ze względu na żyzną wulkaniczną glebę i świetne warunki do uprawy krzewów.
  7. Zrelaksuj się na plaży. 🙂 Hawaje do czegoś zobowiązują. Wyspy uznawane za najbardziej chill out’owe. Większość plaż posiada bardzo dobrą infrastrukturę dla turystów. Prawie każda plażą jest wyposażona w przebieralnie, toalety, prysznice i miejsce na piknik. Należy to dobrze wykorzystać i urządzić sobie “plażing” po najpiękniejszych plażach. Według nas najlepsza plaża na Oahu to Waimanalo Beach . Jest ona całkiem duża, ale bardzo efektownie wygląda, a kolor wody jest wręcz zniewalający. Na Maui jest prawdziwy wysyp pięknych plaż. Ciężko nawet wybrać która jest najładniejsza. 🙂 Każdy znajdzie tu coś dla siebie.                                                                                                              
Plaże mają różne kolory. Są plaże z piaskiem białym, czerwonym, a nawet czarnym.
 
 
Please follow and like us:
error0

YOU MIGHT ALSO LIKE

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

    SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG