Kauai - Hawaje - "wyspa ogród" – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50 "

Kauai – Hawaje – “wyspa ogród”

Kauai – Hawaje – “wyspa ogród”

Kauai to najstarsza geologicznie wyspa Hawajów. To również jedna z najładniejszych i najciekawszych wysp na jakich byliśmy. Położona jest o około 40 min lotu z Honolulu, Oahu. Można się tam dostać Hawajskimi liniami lotniczymi Hawaii Airlines za kilkadziesiąt dolarów.

Ze względu na swoją bujną przyrodę, którą tworzą lasy tropikalne, wodospady, kaniony nazywana jest “Wyspą Ogrodem”. Kauai jest również jedną z najbardziej mokrych wysp – średnie roczne opady sięgają 11,700 mm. Podobno pada tam codziennie – nam się jednak udało trafić na wyjątkowo ładną pogodę.

Wyspa jest wprost “okupowana” przez kury i koguty, które są praktycznie wszędzie. Chodzą wolno po całej wyspie i najczęstszym odgłosem jaki da się słyszeć rano to właśnie ich “śpiewy”. Gdyby nie bujna roślinność, z pewnością zamiast Wyspą Ogrodem, nazywana by była “Wyspą Kur”. 🙂

Wyspa ta również ma jedne z najpiękniejszych plaż w całych Hawajach jednak dostęp do nich jest mocno ograniczony. Na Kaui kręcono niektóre sceny “Jurrasic Parku” i “Poszukiwaczy Zaginionej Arki”, czy “King Konga”.

Najpiękniejsze miejsca na wyspie Kauai – przykłady wycieczki

Wyspa ma bardzo dużo do zaoferowania jeśli chodzi o zwiedzanie, piękne krajobrazy, treking – jak na wyspę ogród przystało. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz miejsc dla osób lubiących wędrówki i dziką przyrodę, znajdziecie także ekskluzywne hotele i pola do gry w golfa. Uprawiana jest tu kawa uważana za najlepszą na Hawajach.

Kauai, widok z helikoptera

 

Kauai, Hawaje

Kanion Waimea

Jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Hawajach. Znajduje się na terenie Kokee State Park. Po drodze do Kanionu przy odrobinie szczęścia (którą mieliśmy) można podziwiać panoramę wyspy. Kręte dróżki prowadzą przez kolejne punkty widokowe aż do wybrzeża Na Pali. Każdy jeden punkt widokowy zapierał dech w piersiach. Zarówno sam kanion jak i znajdujące się w nim wodospady zrobiły na nas ogromne wrażenie. Najciekawsze miejsca – Kalalau Lookout i Puu O Kilka Lookout.

Kanion Waimea, Hawaje

Kanion Waimea, Hawaje

 

Kanion Waimea, widok na wybrzeże

Na Pali Coast

Drugim – a raczej pierwszym najciekawszym miejscem na wyspie jest niesamowite zachodnie wybrzeże Na Pali. Wzdłuż wybrzeża znajduje się jeden z najbardziej malowniczych szlaków na świecie. Cała trasa obejmuje około 20 kilometrów i kończy się na przepięknej plaży. Nie można się tam dostać samochodem czy komunikacją miejską. Całą trasę można jedynie przejść. Nie można się zatrzymać na nocleg w parku bez odpowiedniego zezwolenia, o które trzeba się starać już na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Po drodze jednak mija się rajskie krajobrazy, wodospady i niemal dziewicze plaże.

Dla osób nie przepadających za pieszymi wędrówkami na dłuższych dystansach jest możliwość podziwiania wybrzeża z okien helikoptera. Tą formę zwiedzania bardzo polecam. Podczas lotu możecie podziwiać z góry całą wyspę, a pilot opowiada ciekawe historie związane z poszczególnymi miejscami. Dla nas to było niezapomniane przeżycie.

Jeśli chodzi o przeloty helikopterem nad wyspą, można je zamówić już po samym wylądowaniu na wyspie. Firmy, które się tym zajmują znajdują się w okolicy lotniska. Jest ich kilka i w zasadzie mają bardzo podobną ofertę.

Ze względu na to, że wyspa jest wyjątkowo obfita w opady deszczu może się okazać, że Wasz lot zostanie przełożony bądź opóźniony. Warto jednak zaryzykować – nam się udało. To była jedna z najlepszych przygód jakie przeżyliśmy. Wyjątkowy krajobraz Kauai zapiera dech w piersiach.

Na Pali Coast, widok z helikoptera

Kauai, Na Pali Coast- widok z helikoptera

Kauai Coffee Company

Dla miłośników kawy polecam wybrać się do największej plantacji kawy na Hawajach. Podczas zwiedzania plantacji można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy dotyczących uprawy krzewów kawowych, spróbować różnych odmian i podziwiać fantastyczne widoki.

Jeśli chcesz sprawdzić jak jest na pozostałych wyspach Hawajskich i co koniecznie musisz zrobić będąc na Hawajach, kliknij w ten link

Mam nadzieję, że powyższy tekst i zdjęcia przekonały Cię, że wyspa Kauai jest przepiękna i warto się tam wybrać będąc na Hawajach.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł bardo proszę o łapkę w górę i udostęnianie. 🙂

Please follow and like us:
error0

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

    SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG