LAS VEGAS - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50 "

LAS VEGAS – PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

LAS VEGAS – PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

Niedawno wróciliśmy z całkiem niedługiego wypadu do USA, podczas którego udało nam się zobaczyć San Francisco, Las Vegas oraz objechać Wielki Kanion.

Podczas przeglądania przeróżnych blogów i poradników nie mogliśmy odnaleźć żadnych praktycznych wskazówek dotyczących Las Vegas – m.in poruszania się po mieście komunikacją miejską, czy instrukcji obsługi przystanków autobusowych (uwierzcie – są potrzebne 🙂 ). Postanowiliśmy, że opiszemy nasze niedawne przeżycia na naszym blogu i wskażemy kilka wskazówek, które z pewnością pomogą Wam w stawianiu pierwszych kroków w Vegas.

Tak wygląda mapa najważniejszej ulicy w Vegas z najpopularniejszymi hotelami:

monorail-map

Kilka podstawowych metod dojechania do wybranego hotelu z lotniska McCarren:

 1. Z pewnością najłatwiej jest się dostać do miasta (jeśli nie planujemy wynajęcia auta) oczywiście taksówką. Nie odkryję Ameryki, jak stwierdzę, że nie jest to jednak najtańszy sposób :D. Zdecydowana większość hoteli umiejscowiona w najsłynniejszej ulicy tzw. Strip (Las Vegas Blvd) nie posiada opcji bezpłatnego transferu z lotniska, pomimo, że do lotniska jest zaledwie kilka kilometrów. Dla przykładu hotel Excalibur oddalony jest od lotniska o około 4 km, a cena za transfer taksówką wynosi około 20$!
 2. Uber – w Las Vegas jest to sposób bardzo popularny, patrząc jednak na odległość do lotniska, również nie za tani – nam wycenili transport na kilkanaście dolarów.
 3. Shuttle busy odjeżdżające z lotniska – można je wcześniej zarezerwować, bądź kupić bilet bezpośrednio z poziomu parkingów i transportu publicznego na lotnisku. Kosztują jednak niemało – około 8-10$ za osobę, co wychodzi bardzo podobnie do taksówki, zakładając, że osób jest co najmniej 2.
 4. Wreszcie – metoda najtańsza– autobusy miejskie – i na tej metodzie się skoncentrujemy 🙂 . Wbrew pozorom, Las Vegas ma całkiem fajnie skonstruowaną siatkę transportu publicznego. Bardzo wiele mieszkańców korzysta właśnie z tej metody poruszania się po mieście. Nie jest jednak takim łatwym odnalezienie właściwej linii, a co gorsza, sprawdzenie o której odjeżdża kolejny autobus. 😀

TRANSPORT PUBLICZNY

Z lotniska do miasta można się dostać kilkoma autobusami – w zależności od miejsca, do którego zmierzamy. Jeśli wybieramy się do Downtown – Strip, gdzie znajdują się największe i najbardziej popularne hotele, należy odnaleźć na lotnisku na poziomie parkingów autobus o nazwie WAX (Westcliff Airport Express Bus). Generalnie przystanek autobusowy jest 1, odjeżdżają z niego jednak różne linie.

Poniżej zamieszczam pdf z opisem trasy tego autobusu oraz przybliżone godziny odjazdu.

wax

CENY BILETÓW

Cena biletu z lotniska w opcji jednorazowej wynosi 6$ od osoby- nie ważne ile przystanków się jedzie. Jeśli natomiast zamierzacie częściej korzystać z transportu publicznego warto zainwestować w bilet dobory, który kosztuje 8$. Jest to bardzo fajna i ciekawa opcja, dlatego że na tym bilecie można bez problemu zmieniać linie i poruszać się praktycznie po całym mieście. Jeśli zatem Wasz hotel nie znajduje się przy Stripie i musielibyście się przesiąść w inny autobus, lub zamierzacie skorzystać z niepowtarzalnej okazji i wybrać się np do jednego z outletów w LV (ze Strip odjeżdża autobus zarówno do północnego jak i południowego outletu o nazwie: SDX), warto skorzystać i zakupić właśnie bilet dobowy.

Zakup biletu autobusowego na lotnisku:

Bilet można zakupić na 2 sposoby:

 1. W automacie znajdującym się przy przystanku – wybieramy tylko czy chcemy bilet jednorazowy, czy dobowy, bo bilet na każdą z linii kosztuje tyle samo.
 2. Bezpośrednio u kierowcy – i tu mała uwaga. Musimy mieć odliczoną kwotę, bo kierowca nie wydaje reszty. 😀

Ciekawą sprawą w Vegas jest to, że na żadnym przystanku nie ma wywieszonego rozkładu jazdy autobusów. Jest tylko napisana ogólna informacja w jakich godzinach w ciągu doby konkretny autobus jeździ. Żeby dowiedzieć się o której godzinie jest planowany odjazd z konkretnego przystanku należy:

 1. Dowiedzieć się na jakim przystanku jesteśmy 😀
 2. Pobrać bezpłatną aplikację Transit/RTC, wpisać numer lub nazwę przystanku, bądź udostępnić swoją lokalizację aby aplikacja sama znalazła pobliski przystanek i nr autobusu, który nas interesuje. Link do strony RTC
 3. Dla posiadaczy amerykańskich numerów komórkowych: wysłać sms z podaniem numeru przystanku i linii autobusowej pod numer wskazany na tablicy informacyjnej przystanku (niestety ja nie zapisałam tego numeru). Po kilku minutach dostaniecie w odpowiedzi informację gdzie w tym momencie znajduje się autobus o danym numerze i ile zajmie mu dotarcie na wskazany przez Was przystanek autobusowy.

Mam nadzieję, że podane wyżej wskazówki będą dla Was pomocne. 🙂

Wkrótce kolejne posty dotyczące pobytu w USA 🙂Facebook

Please follow and like us:
0

11 Comments

 • MangoMania

  Trzeba być nieźle zorientowanym np: by móc kupić bilet autobusowy na lotnisku.

  Maj 24, 2018 - 6:07 pm Reply
  • Kasia Smarz-Lipka

   O tak! To nie jest takie oczywiste w LV.:) Większość osób jeździ tam wypasionymi brykami, a nie autobusami.. 🙂

   Maj 24, 2018 - 6:17 pm Reply
 • krystynabozenna

  Jak to daleko , ale wycieczka na pewno była bardzo przyjemna 🙂

  Maj 24, 2018 - 6:38 pm Reply
  • Kasia Smarz-Lipka

   Było na prawdę świetnie – tym bardziej, że w Las Vegas spędziliśmy Sylwestra 🙂

   Maj 24, 2018 - 6:51 pm Reply
 • Ola

  Ojej nie będę ukrywac, że chyba każdy ma Las Vegas na liście marzeń! Niesamowite miejsce, mimo że trochę kiczowate to jednak warto zobaczyć to na własne oczy

  Lipiec 13, 2018 - 7:01 am Reply
 • Asia

  Zazdroszczę bardzo! Przy planowaniu naszej podróży po USA z pewnością skorzystam z Waszych wpisów 🙂

  Lipiec 13, 2018 - 7:06 am Reply
 • Marta K

  Noooo to dopiero miałabym tam przygód, skoro jestem na tyle zdolna, że potrafię się zgubić wszędzie, nawet na prostej drodze 😀

  Lipiec 13, 2018 - 7:07 am Reply
 • Monika Antoniak

  Bardzo ciekawe informacje! Ja ostatnio szukałam jednej informacji w google i niestety jej nie znalazłam. Za to pełno niepraktycznych tekstów 😉

  Lipiec 13, 2018 - 7:09 am Reply
 • Objawy niche

  Fajny wpis moŻesz się pegekcyjnie przygotować do podróży i zaplanować wydatki 😉

  Lipiec 13, 2018 - 7:20 am Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published.

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

Odwiedź nasz profil na Facebooku

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

  SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG