LAS VEGAS - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50 "

LAS VEGAS – PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

LAS VEGAS – PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

Niedawno wróciliśmy z całkiem niedługiego wypadu do USA, podczas którego udało nam się zobaczyć San Francisco, Las Vegas oraz objechać Wielki Kanion.

Podczas przeglądania przeróżnych blogów i poradników nie mogliśmy odnaleźć żadnych praktycznych wskazówek dotyczących Las Vegas – m.in poruszania się po mieście komunikacją miejską, czy instrukcji obsługi przystanków autobusowych (uwierzcie – są potrzebne 🙂 ). Postanowiliśmy, że opiszemy nasze niedawne przeżycia na naszym blogu i wskażemy kilka wskazówek, które z pewnością pomogą Wam w stawianiu pierwszych kroków w Vegas.

Tak wygląda mapa najważniejszej ulicy w Vegas z najpopularniejszymi hotelami:

monorail-map

Kilka podstawowych metod dojechania do wybranego hotelu z lotniska McCarren:

 1. Z pewnością najłatwiej jest się dostać do miasta (jeśli nie planujemy wynajęcia auta) oczywiście taksówką. Nie odkryję Ameryki, jak stwierdzę, że nie jest to jednak najtańszy sposób :D. Zdecydowana większość hoteli umiejscowiona w najsłynniejszej ulicy tzw. Strip (Las Vegas Blvd) nie posiada opcji bezpłatnego transferu z lotniska, pomimo, że do lotniska jest zaledwie kilka kilometrów. Dla przykładu hotel Excalibur oddalony jest od lotniska o około 4 km, a cena za transfer taksówką wynosi około 20$!
 2. Uber – w Las Vegas jest to sposób bardzo popularny, patrząc jednak na odległość do lotniska, również nie za tani – nam wycenili transport na kilkanaście dolarów.
 3. Shuttle busy odjeżdżające z lotniska – można je wcześniej zarezerwować, bądź kupić bilet bezpośrednio z poziomu parkingów i transportu publicznego na lotnisku. Kosztują jednak niemało – około 8-10$ za osobę, co wychodzi bardzo podobnie do taksówki, zakładając, że osób jest co najmniej 2.
 4. Wreszcie – metoda najtańsza– autobusy miejskie – i na tej metodzie się skoncentrujemy 🙂 . Wbrew pozorom, Las Vegas ma całkiem fajnie skonstruowaną siatkę transportu publicznego. Bardzo wiele mieszkańców korzysta właśnie z tej metody poruszania się po mieście. Nie jest jednak takim łatwym odnalezienie właściwej linii, a co gorsza, sprawdzenie o której odjeżdża kolejny autobus. 😀

TRANSPORT PUBLICZNY

Z lotniska do miasta można się dostać kilkoma autobusami – w zależności od miejsca, do którego zmierzamy. Jeśli wybieramy się do Downtown – Strip, gdzie znajdują się największe i najbardziej popularne hotele, należy odnaleźć na lotnisku na poziomie parkingów autobus o nazwie WAX (Westcliff Airport Express Bus). Generalnie przystanek autobusowy jest 1, odjeżdżają z niego jednak różne linie.

Poniżej zamieszczam pdf z opisem trasy tego autobusu oraz przybliżone godziny odjazdu.

wax

CENY BILETÓW

Cena biletu z lotniska w opcji jednorazowej wynosi 6$ od osoby- nie ważne ile przystanków się jedzie. Jeśli natomiast zamierzacie częściej korzystać z transportu publicznego warto zainwestować w bilet dobory, który kosztuje 8$. Jest to bardzo fajna i ciekawa opcja, dlatego że na tym bilecie można bez problemu zmieniać linie i poruszać się praktycznie po całym mieście. Jeśli zatem Wasz hotel nie znajduje się przy Stripie i musielibyście się przesiąść w inny autobus, lub zamierzacie skorzystać z niepowtarzalnej okazji i wybrać się np do jednego z outletów w LV (ze Strip odjeżdża autobus zarówno do północnego jak i południowego outletu o nazwie: SDX), warto skorzystać i zakupić właśnie bilet dobowy.

Zakup biletu autobusowego na lotnisku:

Bilet można zakupić na 2 sposoby:

 1. W automacie znajdującym się przy przystanku – wybieramy tylko czy chcemy bilet jednorazowy, czy dobowy, bo bilet na każdą z linii kosztuje tyle samo.
 2. Bezpośrednio u kierowcy – i tu mała uwaga. Musimy mieć odliczoną kwotę, bo kierowca nie wydaje reszty. 😀

Ciekawą sprawą w Vegas jest to, że na żadnym przystanku nie ma wywieszonego rozkładu jazdy autobusów. Jest tylko napisana ogólna informacja w jakich godzinach w ciągu doby konkretny autobus jeździ. Żeby dowiedzieć się o której godzinie jest planowany odjazd z konkretnego przystanku należy:

 1. Dowiedzieć się na jakim przystanku jesteśmy 😀
 2. Pobrać bezpłatną aplikację Transit/RTC, wpisać numer lub nazwę przystanku, bądź udostępnić swoją lokalizację aby aplikacja sama znalazła pobliski przystanek i nr autobusu, który nas interesuje. Link do strony RTC
 3. Dla posiadaczy amerykańskich numerów komórkowych: wysłać sms z podaniem numeru przystanku i linii autobusowej pod numer wskazany na tablicy informacyjnej przystanku (niestety ja nie zapisałam tego numeru). Po kilku minutach dostaniecie w odpowiedzi informację gdzie w tym momencie znajduje się autobus o danym numerze i ile zajmie mu dotarcie na wskazany przez Was przystanek autobusowy.

Mam nadzieję, że podane wyżej wskazówki będą dla Was pomocne. 🙂

Wkrótce kolejne posty dotyczące pobytu w USA 🙂Facebook

Please follow and like us:
error0

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

  SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG