Majorka - pomysł na ciekawy wyjazd okołoweekendowy – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50 "

Majorka – pomysł na ciekawy wyjazd okołoweekendowy

MAJORKA – POMYSŁ NA CIEKAWY WYJAZD OKOŁOWEEKENDOWY

Jeśli nie macie żadnych planów na weekend polecam Wam rozejrzeć się za biletami na Majorkę. Ta hiszpańska wyspa nie bez powodu przyciąga co roku wielu turystów z całego świata. Z Polski można się tam dostać tanimi liniami lotniczymi typu Ryanair w ciekawych cenach. Bilety są dużo tańsze w sezonie jesienno- zimowym, kiedy nie ma tam już za wielu turystów. Dla osób, które lubią zwiedzać jest to bardzo dobry okres. Nie ma tłumów- a miasta są wręcz jakby bezludne. Przyroda nadal zachwyca, a ceny noclegów czy wypożyczenia auta są o wiele bardziej korzystne.

Co warto zobaczyć będąc na Majorce?

Po wylądowaniu w Palma de Mallorca od razu polecam wybranie się do miasta. Jest to bez wątpienia jedna z najładniejszych stolic europejskich wysp i największe miasto Balearów. Przypomina trochę klimatem i architekturą Barcelonę i architektoniczne dzieła Gaudiego. Miasto to posiada bogatą historię. Zostało założone przez rzymian w 123r p.n.e.

Największą atrakcją miasta jest niewątpliwie Katedra La Seu. Z zewnątrz wygląda ona jak mosiężny zamek z ogromną liczbą wież. Ulokowana jest na wzgórzu, co tylko potęguje efekt jaki wywiera ten budynek. Powierzchnia jaką zajmuje katedra to 6,6 tys metrów kwadratowych. Labirynt wąskich uliczek na tyłach katedry to centrum tutejszej starówki. Po tych uliczkach można spacerować długimi godzinami, podziwiając renesansowe rezydencje i barokowe czy gotyckie kościoły. Z drugiej strony katedrę okala piękny ogród z fontanną i palmami. Wstęp do katedry kosztuje niecałe 4 euro.

Idąc wzdłuż morza od katedry dojdziecie do części portowej. Miejsce to robi niemałe wrażenie- szczególnie na fanach żaglówek i ekskluzywnych łodzi.

Warto również przespacerować się po starówce. Pełno tam wąskich uliczek z klimatycznymi knajpkami i małymi sklepikami. Uliczki bardzo często krzyżują się i prowadzą do mniejszych bądź większych placów z restauracjami.

Zostawiając stolicę warto udać się na północ wyspy nieopodal słynnych miejscowości Pollenca i Alcudia. W miejsowości Pollenca znajdziecie monumentalny kościół templariuszy pochodzący z XIII w., piękny plac, muzeum oraz 365 stopniowe schody robiące ogromne wrażenie szczególnie podczas obchodów Wielkiego Piątku.

W miejscowości Alcudia natomiast królują średniowieczne mury obronne, po których można się przejść.  Niedaleko miejscowości Alcudia leży słynny Port d’Alcudia z jedną z najdłuższych i najpiękniejszych plaż Majorki.

Półwysep Formentor

Mijając te miejscowości i jadąc dalej na północ dotrzecie do półwyspu Formentor liczącego około 20km. Na samym końcu półwyspu znajduje się latarnia morska z pięknym widokiem na wyspę. Po drodze na półwysep należy koniecznie zatrzymać się w Mirador d’es Colomer by podziwiać panoramiczny widok na półwysep.

Kolejnym must see na Majorce jest miejscowość Porto Cristo. Jest to kurort znajdujący się na wschodnim wybrzeżu wyspy. W okolicy znajdują się słynne jaskinie Coves dels Hams oraz Coves del Drach z jednym z największych podwodnych jezior na świecie. Nas urzekła część portowa miasteczka.

Arta

Jadąc dalej na północ wyspy dotrzecie do malowniczego miasteczka Arta z przepiękną starówką. Miasteczko znane jest przede wszystkim z licznych wykopalisk archeologicznych, które są dokumentem bujnej przeszłości tej części wyspy. Do najważniejszych zabytków należą: Muzeum Archeologiczne, klasztor San Francesco oraz świątynia Sant Salvador.

Majorka to nieduża, ale piękna wysepka. Polecamy odwiedzenie wyspy, nawet na okołoweekendowy, kilkudniowy wypad. 

Please follow and like us:
error0

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

Odwiedź nasz profil na Facebooku

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

    SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG