Najlepsze bezpłatne aplikacje dla podróżnika – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50 "

Najlepsze bezpłatne aplikacje dla podróżnika

Najlepsze bezpłatne aplikacje dla podróżnika podczas podróży

Będąc w podróży niejednokrotnie łapiemy się na tym, że bez telefonu nie możemy praktycznie funkcjonować. Bez mapy offline czy możliwości sprawdzenia noclegu byłoby nam bardzo ciężko. Wiem, wiem.. kiedyś podróżowało się bez telefonu, bez aplikacji mobilnych i bez internetu. Teraz jednak w dobie wszechobecnej elektroniki i gadżecików ułatwiających życie taki sposób podróżowania odszedł do lamusa.

Nie wyobrażamy sobie podróżowania bez telefonu wyposażonego w aplikacje. Poniżej zbiór najbardziej przydatnych aplikacji w podróży. Wszystkie opisane aplikacje są dostępne zarówno na system Android jak i iOS.

MAPY

MAPS.ME

Najlepsza według nas mapa i nawigacja w wersji offline. Mapy są bardzo dokładne. Oprócz samych map znajdziecie tu okoliczne atrakcje, stacje paliw, hotele, bankomaty itd. U nas sprawdza się świetnie – nawet w bardzo egzotycznych miejscach tj Madagascar.

 

GOOGLE MAPS

Aplikacja od Google zawierająca najbardziej aktualne informacje o miejscach, zdjęcia satelitarne i dane dotyczące bieżącego ruchu na trasie. Najlepsza mapa – ale niestety żeby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji tj informacje o korkach trzeba mieć internet.

NOCLEGI

BOOKING

Najbardziej popularna aplikacja służąca do rezerwacji noclegów. Oprócz samej rezerwacji noclegów można też sprawdzać poprzednie swoje rezerwacje, opinie hoteli czy sprawdzić jak do nich dotrzeć poprzez połączenie z MAPS.ME. Klikając w ten link otrzymasz 50 zł zniżki na rezerwację noclegu.

 

AIRBNB

Aplikacja służy do wynajmowania mieszkania, domu, apartamentu od miejscowych gospodarzy w całkiem atrakcyjnych cenach.

Nie masz jeszcze konta na airbnb? Klikając w ten link otrzymasz 110 zł do wydania na pierwszy nocleg.

AGODA

Konkurencja Bookingu i Hotels.com Zawsze warto sprawdzić i porównać cenę noclegu, który nas interesuje na innej stronie. Czasami ceny są lepsze niż na booking.com

 

HOTELS.COM

Kolejna aplikacja służąca do szukania noclegów.

 

 

COUCHSURFING

Aplikacja służąca do wyszukiwania darmowych noclegów u lokalnych gospodarzy.

 

 

HOTEL TONIGHT

Świetna aplikacja pokazująca najlepsze oferty last minute w okolicznych hotelach czy pensjonatach. Bardzo fajne ceny, które można uzyskać praktycznie przed samym wyjazdem.

 

 

WIKICAMPS

Bardzo fajna aplikacja, której używaliśmy podczas naszej podróży po Australii Zachodniej. Można tam znaleźć darmowe noclegi na terenie Australii, USA, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

 

TRANSPORT

JAK DOJADĘ

Fajna aplikacja, która posłuży Wam podczas poruszania się komunikacją miejską. Zbiór aktualnych danych dotyczących godzin odjazdu autobusów, czy tramwajów, wyznaczania drogi do miejsca, które nas interesuje.

 

TRANSIT

Bardzo fajna aplikacja przydatna przy poruszaniu się komunikacją miejską w dużych miastach. Nam się bardzo przydała w Las Vegas. Możecie jej używać w USA, Kanadzie, Australii czy Wielkiej Brytanii.

 

UBER

Aplikacja służąca do zamawiania tanich taksówek

 

KOMUNIKACJA

 

WHATSAPP

Przydatna aplikacja służąca do prowadzenia rozmów lub wideokonferencji. Pomocna również do przesyłania zdjęć lub nagrań.

 

 

SKYPE

Popularna aplikacja do wideorozmów. Obecnie coraz rzadziej jej używamy, jednak warto mieć w razie awarii messengera. 😉

 

MESSENGER

Nie muszę chyba nikomu przedstawiać tej aplikacji 🙂 Według nas jest niezastąpiona w podróży do komunikowania się z rodziną czy znajomymi.

 

INNE

 

TRIPADVISOR

Aplikacja, dzięki której łatwo i szybko sprawdzicie okoliczne atrakcje i miejsca, które inni polecają.

 

IPOLAK

Bardzo przydatna aplikacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Opisuje wszystkie państwa – oprócz placówek dyplomatycznych znajdziemy tam przydatne i ciekawe informacje dotyczące sposobu poruszania się po kraju, kwestiach zdrowotnych czy zagrożeniach.

 

GOOGLE TRANSLATOR

Według nas jest to najlepszy dostępny tłumacz. Posiada opcję tłumaczenia na 103 języki. Nam niejednokrotnie pomógł w miejscach gdzie nikt nie mówi w języku angielskim.

 

 

XE CURRENCY

Aplikacja służąca do szybkiego przeliczania kursów walut. Aplikacja działa w opcji offline korzystając z zapisanych wcześniej ostatnich aktualnych kursów.

 

 

PASSWALLET

Aplikacja przechowująca karty pokładowe i bilety lotnicze. Bardzo przydatna w przypadku słabej jakości aplikacji linii lotniczych.

 

 

Oprócz wyżej wymienionych korzystamy również z aplikacji mobilnych poszczególnych linii lotniczych, którymi latamy najczęściej tj. Ryanair, Wizzair, LOT, Lufthansa czy Norwegian.

A Wy z jakich aplikacji korzystacie? Macie jakieś ciekawe?

Please follow and like us:
error0

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

Odwiedź nasz profil na Facebooku

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

    SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG