Pomysł na ciekawą wycieczkę po zachodnich Stanach USA – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50 "

Pomysł na ciekawą wycieczkę po zachodnich Stanach USA

Pomysł na ciekawą wycieczkę po zachodnich Stanach USA

Jeśli przypadkiem wylądujecie w Las Vegas i będziecie mieć trochę czasu koniecznie wynajmijcie auto wybierzcie się do Wielkiego Kanionu! 😀

Poniżej znajdziecie mapkę z trasą, którą niedawno my sami pokonaliśmy. Zaznaczyłam najważniejsze i najciekawsze według nas miejsca, których nie można pominąć będąc “w okolicy” ;-).

Na pokonanie takiej trasy wystarczy Wam 5-7 dni – oczywiście można ją pokonać szybciej, jak również zostać w każdym z miejsc dłużej. Na planie nie zaznaczyłam punktów widokowych jakie polecam zobaczyć podczas zwiedzania Wielkiego Kanionu – opisałam je jednak w poprzednim poście, który możecie zobaczyć klikając w ten link.

A więc po kolei:

Zapora Hoovera

Miejsce bardzo popularne wśród Amerykanów. Bardzo silnie związane z ich historią oraz gospodarką regionu. Położone w bardzo niewielkiej odległości od Las Vegas, zatem można tam dojechać w ciągu 1-1,5 godziny (chyba, że tak jak my traficie akurat na korek wtedy zajmie Wam to 2 razy dłużej 😀 ). Samo wejście na Zaporę jest bezpłatne, jednak płatny jest parking. Przed wjazdem na teren zapory czeka nas kontrola. Strażnicy zatrzymują każde auto i po chwili rozmowy, jeśli nie mają większych zastrzeżeń można śmiało jechać dalej. Przed samą zaporą jest bardzo ciekawy punkt widokowy na samą zaporę z wiaduktu prowadzącego dalej m.in do Wielkiego Kanionu. Ciekawostką jest to, że zapora jest granicą między dwoma stanami – Nevada i Utah. Po obu jej stronach można znaleźć zegary pokazujące obecny czas w każdym ze stanów (między nimi jest godzinna różnica). Niesamowicie prezentuje się też sam wiadukt. Zjeżdżając trochę wcześniej z trasy dojeżdża się do jeziora, gdzie można udać się w rejs w kierunku zapory bądź zafundować sobie przelot helikopterem nad jeziorem i zaporą. Poniżej kilka fotek z samej zapory oraz wiaduktu.

Wielki Kanion

Temat rzeka. 🙂 Według mnie totalny must see, marzenie wielu turystów i podróżników (również nasze). Zwiedzanie i poruszanie się po Kanionie opisałam w poprzednim poście, który możesz poczytać klikając w ten link – koniecznie przeczytaj!

Kayenta, Monument Valley

Oraz kultowa droga po której biegał Tom Hanks wcielając się w postać Forresta Gumpa. Muszę przyznać, że Monument Valley oraz okolice tego miejsca, czy nawet sama droga prowadząca z Grand Canyonu w kierunku Kayenty zrobiła na nas ogromne wrażenie. Przepiękne krajobrazy towarzyszyły nam praktycznie przez cały czas pokonując ten odcinek trasy. Skały wyrastające po środku niczego , uformowane w ciekawe kształty, przepięknie mieniące się w świetle księżyca lub promieniach słonecznych, zmieniające swój kolor w zależności od pory roku. To wszystko sprawia, że Monument Valley stało się naszym ulubionym miejscem podczas tej podróży. Krajobraz przypominający oglądane w dzieciństwie westerny, domy Indian w pobliskich rezerwatach sprawiały, że czuliśmy się jak w filmie.

Page oraz Kanion Antylopy, Glen Canyon, Horshoebend

Kolejne niezwykle ciekawe miejsca na mapie przebytej przez nas trasy. Kilka istotnych uwag dotyczących samego Kaniony Antylopy, którego niestety nie udało nam się zwiedzić: miejsce niezwykle popularne wśród fotografów dzięki swoim ogromnym walorom wizualnym i efektom jakie można uzyskać fotografując kanion w odpowiednim czasie. Z powodu swojej popularności, wycieczkę do kanionu należy zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Niestety nie ma możliwości samodzielnego zwiedzania Kanionu Antylopy, dlatego też należy odpowiednio wcześniej zainteresować się tym miejscem. Wycieczki prowadzone są przez rdzennych Indian zamieszkujących te tereny. Kolejnym pięknym miejscem jest Horshoe Bend – miejsce w którym rzeka Colorado przepięknie wije się wśród skał. Niezwykle widowiskowe punty widokowe powodują, że miejsce cieszy się równie dużą popularnością jak Wielki Kanion – i słusznie. Usytuowanie miejscowości Page jest bardzo ciekawe. Z jednej strony Kanion Antylopy, czy Horshoe Bend a z drugiej zapora – co prawda mniejsza od zapory Hoovera, jednak równie spektakularna oraz jezioro pośrodku pustyni.

Mam nadzieję, że opis i zdjęcia zachęciły Was do planowania podróży w te niesamowite miejsca. Podczas całej trasy pokonacie prawie 1000 mil i odwiedzicie 3 stany: Utah, Nevadę i Arizonę.


Facebook

Please follow and like us:
0

30 Comments

 • Ania

  Zawsze marzyła mi się podróż autostrada. Pustą i prowadzącą poprzez pustynie 🙂 Jechaliście?

  Kwiecień 5, 2018 - 7:39 am Reply
  • Kasia Smarz-Lipka

   Jechaliśmy przez pustynie, przez prerie i stepy. Wrażenia nie z tej ziemi.. 🙂

   Kwiecień 5, 2018 - 1:05 pm Reply
 • krystynabozenna

  Ciekawe propozycje świetne zdjęcia, tylko jak dla mnie trochę za daleko 🙂

  Kwiecień 5, 2018 - 7:42 am Reply
 • Agnieszka

  Po pierwsze – wspaniałe zdjęcia i szkoda, że tak mało! Ja takie zdjęcia mogłabym oglądać godzinami! Po drugie – te miejsca są niesamowite, na pewno kiedyś będę chciała zobaczyć to wszystko na własne oczy, poczuć zapach tamtej ziemi, zakochać się w tych wszystkich widokach na żywo! 🙂

  Kwiecień 5, 2018 - 11:13 am Reply
 • Patrycja

  Zazdroszczę też muszę tam kiedyś pojechać!

  Kwiecień 6, 2018 - 6:54 am Reply
 • Angelika

  Świetny post! Cudowne zdjęcia 🙂 🙂
  Życzę coraz więcej takich wspaniałych wyjazdów pełnych niezapomnianych wrażeń 🙂 🙂

  Maj 19, 2018 - 1:51 pm Reply
 • Aleksandra

  Piękne widoki ! Marzę by odwiedzić kiedyś Stany

  Maj 28, 2018 - 1:44 pm Reply
 • iza

  ale pieknie!

  Maj 28, 2018 - 1:56 pm Reply
 • Świat Toli

  Widoki na prawdę nieźle, chętnie bym zobaczyła takie miejsca.

  Maj 28, 2018 - 2:04 pm Reply
 • Roman Maliniak

  I to wszystko natura zrobiła …

  Czerwiec 8, 2018 - 8:47 am Reply
 • Malisalia

  piękna wyprawa, no i te zdjęcia! 🙂

  Czerwiec 11, 2018 - 9:37 am Reply
 • Wiola

  Piękne zdjęcia! Ach robiliśmy te trasę w latach 2011-2012! Cudo. Zatęskniłam za USA!

  Czerwiec 29, 2018 - 2:34 pm Reply
 • Tomek

  Pięknbe miejsca i wspaniałe zdjęcia!

  Czerwiec 29, 2018 - 6:03 pm Reply
 • pożeram strony

  Niesamowite widoki!Robią wrażenie!

  Sierpień 6, 2018 - 11:51 am Reply
 • mika

  USA- muszę kiedyś tam być! 🙂 Cudowne zdjęcia, tylko pozazdrościć takiej podróży 😉

  Sierpień 6, 2018 - 11:53 am Reply
 • Andrzej

  A czy wiecie, co dzieje się z osobami, które nie przejdą kontroli przez rozmowę na zaporze? Przeszukiwanie samochodu? Zakaz wstępu?

  Sierpień 7, 2018 - 8:34 am Reply
  • Kasia Smarz-Lipka

   Ciężko powiedzieć.. Nie spotkaliśmy po drodze takiego przypadku. Kontrole są raczej wyrywkowe. Nas nawet nie zatrzymali.

   Sierpień 7, 2018 - 10:08 am Reply
 • Małgorzata

  Wielki Kanion marzy mi się… cudnie tm i piękne zdjęcia 🙂

  Sierpień 23, 2018 - 7:54 am Reply
 • Bartusiowy Blog / Dorota Ziołkowska

  Cudne zdjęcia jak i cała podróż 🙂 Pewnie przywieźliście z niej mnóstwo pięknych wspomnień? Dla mnie taka podróż jest na razie nieosiągalna, ale fajnie, że mogę o takich miejscach poczytać u kogoś, kto tam był 🙂

  Sierpień 23, 2018 - 8:03 am Reply
 • Martyna Soul

  Zwiedzanie USA to moje wielkie marzenie, które ciągle czeka na spełnienie. Piękne zdjęcia i opis, to wielka zachęta do realizacji moich marzeń o tym kierunku. Pozdrawiam.

  Sierpień 23, 2018 - 1:47 pm Reply
 • Adam

  wybiorę się kiedyś tam na Zachód. Dziki Zachód. Monument Valley i inny kaniony. Stacja benzynowa na pustkowiu. Też mnie to kręci. I nakręce tam film. Czytam Was z zaciekawieniem

  Sierpień 28, 2018 - 10:55 pm Reply
 • Iwona

  Super wycieczka. Kiedyś raczej nie ciągnęło mnie za ocean, ale im więcej czytam (i oglądam zdjęć), tym częściej zaczynam marzyć o podróży motocyklem przez Stany.

  Wrzesień 3, 2018 - 3:09 pm Reply
 • Monika Dudzik

  Las Vegas i Wielki Kanion to jedne z miejsc w USA,które bardzo bym chciała zobaczyć – może kiedyś się uda;)

  Wrzesień 3, 2018 - 4:33 pm Reply
 • Klaudia Jarych

  stany przed nami. wizy już zdobyte

  Wrzesień 3, 2018 - 6:48 pm Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published.

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

Odwiedź nasz profil na Facebooku

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

  SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG