Pomysł na ciekawą wycieczkę po zachodnich Stanach USA – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50 "

Pomysł na ciekawą wycieczkę po zachodnich Stanach USA

Pomysł na ciekawą wycieczkę po zachodnich Stanach USA

Jeśli przypadkiem wylądujecie w Las Vegas i będziecie mieć trochę czasu koniecznie wynajmijcie auto wybierzcie się do Wielkiego Kanionu! 😀

Poniżej znajdziecie mapkę z trasą, którą niedawno my sami pokonaliśmy. Zaznaczyłam najważniejsze i najciekawsze według nas miejsca, których nie można pominąć będąc “w okolicy” ;-).

Na pokonanie takiej trasy wystarczy Wam 5-7 dni – oczywiście można ją pokonać szybciej, jak również zostać w każdym z miejsc dłużej. Na planie nie zaznaczyłam punktów widokowych jakie polecam zobaczyć podczas zwiedzania Wielkiego Kanionu – opisałam je jednak w poprzednim poście, który możecie zobaczyć klikając w ten link.

A więc po kolei:

Zapora Hoovera

Miejsce bardzo popularne wśród Amerykanów. Bardzo silnie związane z ich historią oraz gospodarką regionu. Położone w bardzo niewielkiej odległości od Las Vegas, zatem można tam dojechać w ciągu 1-1,5 godziny (chyba, że tak jak my traficie akurat na korek wtedy zajmie Wam to 2 razy dłużej 😀 ). Samo wejście na Zaporę jest bezpłatne, jednak płatny jest parking. Przed wjazdem na teren zapory czeka nas kontrola. Strażnicy zatrzymują każde auto i po chwili rozmowy, jeśli nie mają większych zastrzeżeń można śmiało jechać dalej. Przed samą zaporą jest bardzo ciekawy punkt widokowy na samą zaporę z wiaduktu prowadzącego dalej m.in do Wielkiego Kanionu. Ciekawostką jest to, że zapora jest granicą między dwoma stanami – Nevada i Utah. Po obu jej stronach można znaleźć zegary pokazujące obecny czas w każdym ze stanów (między nimi jest godzinna różnica). Niesamowicie prezentuje się też sam wiadukt. Zjeżdżając trochę wcześniej z trasy dojeżdża się do jeziora, gdzie można udać się w rejs w kierunku zapory bądź zafundować sobie przelot helikopterem nad jeziorem i zaporą. Poniżej kilka fotek z samej zapory oraz wiaduktu.

Wielki Kanion

Temat rzeka. 🙂 Według mnie totalny must see, marzenie wielu turystów i podróżników (również nasze). Zwiedzanie i poruszanie się po Kanionie opisałam w poprzednim poście, który możesz poczytać klikając w ten link – koniecznie przeczytaj!

Kayenta, Monument Valley

Oraz kultowa droga po której biegał Tom Hanks wcielając się w postać Forresta Gumpa. Muszę przyznać, że Monument Valley oraz okolice tego miejsca, czy nawet sama droga prowadząca z Grand Canyonu w kierunku Kayenty zrobiła na nas ogromne wrażenie. Przepiękne krajobrazy towarzyszyły nam praktycznie przez cały czas pokonując ten odcinek trasy. Skały wyrastające po środku niczego , uformowane w ciekawe kształty, przepięknie mieniące się w świetle księżyca lub promieniach słonecznych, zmieniające swój kolor w zależności od pory roku. To wszystko sprawia, że Monument Valley stało się naszym ulubionym miejscem podczas tej podróży. Krajobraz przypominający oglądane w dzieciństwie westerny, domy Indian w pobliskich rezerwatach sprawiały, że czuliśmy się jak w filmie.

Page oraz Kanion Antylopy, Glen Canyon, Horshoebend

Kolejne niezwykle ciekawe miejsca na mapie przebytej przez nas trasy. Kilka istotnych uwag dotyczących samego Kaniony Antylopy, którego niestety nie udało nam się zwiedzić: miejsce niezwykle popularne wśród fotografów dzięki swoim ogromnym walorom wizualnym i efektom jakie można uzyskać fotografując kanion w odpowiednim czasie. Z powodu swojej popularności, wycieczkę do kanionu należy zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Niestety nie ma możliwości samodzielnego zwiedzania Kanionu Antylopy, dlatego też należy odpowiednio wcześniej zainteresować się tym miejscem. Wycieczki prowadzone są przez rdzennych Indian zamieszkujących te tereny. Kolejnym pięknym miejscem jest Horshoe Bend – miejsce w którym rzeka Colorado przepięknie wije się wśród skał. Niezwykle widowiskowe punty widokowe powodują, że miejsce cieszy się równie dużą popularnością jak Wielki Kanion – i słusznie. Usytuowanie miejscowości Page jest bardzo ciekawe. Z jednej strony Kanion Antylopy, czy Horshoe Bend a z drugiej zapora – co prawda mniejsza od zapory Hoovera, jednak równie spektakularna oraz jezioro pośrodku pustyni.

Mam nadzieję, że opis i zdjęcia zachęciły Was do planowania podróży w te niesamowite miejsca. Podczas całej trasy pokonacie prawie 1000 mil i odwiedzicie 3 stany: Utah, Nevadę i Arizonę.


Facebook

Please follow and like us:
error0

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

    SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG