Teneryfa - co warto zobaczyć - TOP 5! – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50 "

Teneryfa – co warto zobaczyć – TOP 5!

Teneryfa – co warto zobaczyć – 5 najciekawszych miejsc

Teneryfa jest naszym zdaniem jedną z najpiękniejszych europejskich wysp (oprócz Majorki i Madery). Leży ona u północno- zachodnich wybrzeży Afryki i jest największą i najbardziej zaludnioną wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Dostać się tam można za pośrednictwem tanich linii tj. Ryanair już za kilkaset złotych w obie strony. Temperatura na wyspie utrzymuje się na podobnym poziomie praktycznie przez cały rok, zatem warto jest wybrać się tu zarówno latem jak i zimą. Wyspa jest bardzo różnorodna. Na południu panuje suchy klimat, natomiast północ charakteryzuje się gęstym zachmurzeniem, wilgocią powodowaną przez częste opady deszczu oraz mgłą. Wybraliśmy jednak 5 najciekawszych miejsc na wyspie, których nie możecie pominąć będąc na Teneryfie.

Wybierając najciekawsze według nas miejsca braliśmy pod uwagę zarówno walory przyrodnicze, jak i popularność wśród turystów. Znajdzie się coś dla miłośników pięknych krajobrazów, błogiego lenistwa na plaży oraz fanów gór czy trekkingu.

Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

1. Najwyższy szczyt – Pico del Teide

Numerem jeden jest najwyższy szczyt wyspy, a zarazem najwyższa góra w całej Hiszpanii – el Teide. Jest to czynny stratowulkan o wysokości to 3718m n.p.m.  Jego wierzchołek jest widoczny nie tylko z każdego miejsca na wyspie, ale również z wysp sąsiednich – Gran Canarii i La Gomery. Sama góra jak i przylegający do niej park narodowy to największa atrakcja wyspy i symbol całych Wysp Kanaryjskich. Na górę można wjechać kolejką linową- Teleferico del Teide na wysokość 3555m n.p.m. Koszt takiej wycieczki w obie strony dla osoby dorosłej to około 27 euro. Można również samemu zdobyć szczyt. Polecamy jednak wspinaczkę osobom posiadającym dobrą kondycję i doświadczenie w trekkingu górskim.

Teide

wulkan Teide, Teneryfa

Wulkan charakteryzuje się bardzo ciekawym, wręcz księżycowym krajobrazem, który przyciąga filmowców. Kręcono tam Gwiezdne Wojny czy Starcie Tytanów.

Teide, Teneryfa

księżycowy krajobraz Teide, Teneryfa

2. Los Gigantes

Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na całej wyspie. Pomimo tego zachowuje jednak swoją autentyczność. Są to majestatyczne “klify olbrzymy” o wysokości ponad 600m wynurzające się z morza. Ciekawie prezentują się z miejscowości o tej samej nazwie – Los Gigantes (szczególnie z plaży Playa de los Guios znajdującej się u stóp klifów) oraz z pokładu żaglówki czy katamaranu. Los Gigantes znajdują się w zachodniej części Teneryfy w gminie Santiago del Teide. Według nas jest to jedno z najciekawszych i najbardziej malowniczych miejsc na całej wyspie.

Los Gigantes, Teneryfa

Klify Los Gigantes

3. Masca

Niewielka miejscowość znajdująca się w Parku Krajobrazowym Teno w północno- zachodniej części Teneryfy. Miejscowe zabudowania stanowią przykład najlepiej zachowanej tradycyjnej architektury Wysp Kanaryjskich. Sama miejscowość nazywana jest czasami Machu Picchu Teneryfy.

Masca, Teneryfa

Do miejscowości można dostać się krętą drogą z Santiago del Teide. Już sama przejażdżka drogą stanowi nie lada przeżycie. Przepiękne górskie krajobrazy, widok na skąpane w morzu klify czy na szczyt Teide towarzyszy nam praktycznie przez cały odcinek drogi prowadzącej do tej malutkiej osady.

Kręta droga, Teneryfa

droga do Masca, Teneryfa

4. Góry Anaga

Góry Anaga stanowią najstarszy geologicznie obszar Teneryfy. Zajmują północno-wschodnią część wyspy. Raj dla miłośników dzikiej przyrody oraz trekkingu. Zarówno piesze wycieczki jak i przejazd krętymi górskimi dróżkami to nie lada przeżycie. Przejazd przez góry to praktycznie jedyna droga do pięknej plaży położonej na końcu jej drogi – Playa de Las Teresitas.

Góry Anaga, Teneryfa

5. Miasteczko Garachico

Oprócz pięknej przyrody, Teneryfa posiada także urokliwe miasteczka, w których warto jest się zatrzymać chociaż na chwilę. Garachico to jedna z najładniejszych miejscowości znajdujących się w północnej części wyspy. Znajdował się tam pierwszy port jaki wybudowano na wyspie. Jedną z większych atrakcji miasta są naturalne baseny powstałe wskutek wybuchu wulkanu w 1706r. Jedynym budynkiem ocalałym z erupcji wulkanu była forteca Castillo de San Miguel. To przykre wydarzenie jest wspominane przez mieszkańców miasteczka podczas święta Los Fuegos del Risco, które odbywa się co pięć lat. Podczas tego święta mieszkańcy rzucają do morza zapalone butelki, mające symbolizować lawę.

Garachico, Teneryfa

Odwiedzając miasteczko warto wybrać się do muzeum sztuki nowoczesnej znajdującego się przy głównym placu Plaza de la Libertad. Inną ciekawą atrakcją jest kościół św. Anny oraz Konwent św. Franciszka z Asyżu leżące po przeciwnych stronach wspomnianego wcześniej placu.

Garachico, Teneryfa


Facebook

Please follow and like us:
error0

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

    SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG