Wielki Kanion - zwiedzanie – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50 "

Wielki Kanion – zwiedzanie

Wielki Kanion – zwiedzanie

W poniższym wpisie postaram się Wam przybliżyć Wielki Kanion od strony praktycznej. W odpowiedzi na kilka podstawowych przy planowaniu wycieczki pytań, postaram się przybliżyć Wam jak wygląda zwiedzanie Kanionu. 🙂

Jak dojechać do Wielkiego Kanionu?

Do Wielkiego Kanionu najlepiej jest dojechać z lotniska w Las Vegas albo Phoenix. Oczywiście warto jest wynająć auto i dojechać tam na własną rękę.

Po drodze z Las Vegas można zwiedzić robiącą wrażenie Zaporę Hoovera.

Cała trasa z lotniska w Las Vegas do Grand Canyon Village (wejście południowe) przez Zaporę będzie wynosić niecałe 300 mil (z Phoenix około 260 mil). Możecie się przejechać słynną Route 66 – widoki są moim zdaniem dużo ciekawsze niż jazda autostradą. Poniżej mapka:

My, jadąc właśnie tą trasą (do Zapory Hoovera) – 2 pasmową autostradą natrafiliśmy na ogromne korki :D. Częściowo były one spowodowane porą, jaką jechaliśmy – okres międzyświąteczny, kiedy to połowa amerykanów chyba ruszyła podziwiać Zaporę Hoovera. 😉 Częściowo zapewne była to też wina remontów, jakie w tym okresie zostały przeprowadzane na tej trasie.

Gdzie się zatrzymać w okolicach Wielkiego Kanionu?

Jeśli nie macie zbyt dużo czasu, radzę wyjechać rano, zwiedzić zaporę Hoovera i udać się bezpośrednio do Grand Canyon Village, gdzie można wynająć lodge (oczywiście odpowiednio wcześnie należy to zrobić, bo chętnych jest wielu) z cudnym widokiem na kanion i podziwiać z nich majestatyczne zachody słońca lub jak zrobiliśmy to my – zatrzymać się w małej, ale uroczej mieścinie Williams, niedaleko Kanionu (około 70km). Ta druga opcja jest zdecydowanie tańsza. Za nocleg w prawdziwym amerykańskim motelu – El Rancho, położonym tuż przy Route 66 zapłaciliśmy około 130zł za dobę za 2 osoby w pokoju z ogromnymi łóżkami. Rezerwacji można dokonać na przykład poprzez stronę: Booking.com


Miasteczko Williams jest bardzo ciekawe. Pełno tu restauracji (głównie meksykańskich), domków w starym niemalże kowbojskim stylu, sklepów z pamiątkami. Jest tu znacznie taniej i bardziej kameralnie niż w miasteczku znajdującym się najbliżej wjazdu do Parku – Tusayan.

Koszt wjazdu do Wielkiego Kanonu

Sam wjazd do Grand Canyon kosztuje 20$ od auta. W parku można na tym bilecie przebywać 7 dni. Nie jest pobierana dodatkowa opłata za każdą osobę w aucie. Można oczywiście skorzystać z karnetu upoważniającego do zwiedzania większości Parków Narodowych  USA – można też taki karnet kupić w kasie parku. Strażnicy Parku chętnie tłumaczą w jaki sposób poruszać się po parku oraz rozdają mapki.

Jak zwiedzać Wielki Kanion?

Najprostszym sposobem zwiedzania Kanionu jest poruszanie się bezpłatnym autobusem, który odjeżdża z Grand Canyon Village. Działa on na zasadzie hop on hop off. Dociera on do najciekawszych punktów widokowych. Na spędzeniu w każdym z tych miejsc można spędzić dowolną ilość czasu i przejść się do kolejnego punktu lub skorzystać z podwózki busikiem.

Można również zwiedzać na własną rękę – np samochodem czy motorem. Każdy punkt widokowy ma odpowiednie zaplecze parkingowe, z którego w szybkim czasie można dojść do najciekawszych miejsc. Ze względu na okrojony czas, wybraliśmy właśnie tą drugą opcję zwiedzania. Oprócz tych standardowych metod zwiedzania, jest możliwość odbycia lotu nad Wielkim Kanionem. Przeloty można wykupić już w Las Vegas. Przy głównym bulwarze pełno jest agencji oferujących przeloty właśnie nad Kanion.

Oprócz powyższych metod zwiedzania można oczywiście wybrać się na przechadzkę po najciekawszych trasach trekkingowych. Takich tras jest całkiem sporo. Jedne bardziej wymagające, inne mniej.

Najciekawsze punkty widokowe Wielkiego Kanionu od wejścia południowego:

Wielki Kanion – jak sama nazwa wskazuje jest bardzo duży. Zatem ciekawych miejsc jest również niemało. Można go zwiedzać ze strony północnej, czy południowej. Są tam też tarasy widokowe z przeszklonym dnem. Według mnie najciekawszymi punktami widokowymi południowej części Wielkiego Kanionu są:

Powell Point,

Maricopa Point

Hopi Point

Yaki Point

Punktów jest jednak dużo więcej, więc jest w czym wybierać.

Ile czasu należy poświęcić na zwiedzenie Kanionu od strony południowej?

Czas zwiedzania to zawsze indywidualna sprawa. My na Kanion poświęciliśmy trochę więcej niż pół dnia, ale zapewne można w nim spędzić całe tygodnie. Wszystko zależy od tego ile ma się czasu, jak bardzo wyjazd jest intensywny oraz oczywiście od formy zwiedzania. Jest bardzo wiele różnorodnych tras trekkingowych czy wspinaczkowych o różnej skali trudności. Nasze zwiedzanie, ze względu na to, że zimowe i trochę słabo zdrowotnie oraz z powodu okrojonego czasu jaki mieliśmy na pobyt w Wielkim Kanionie było raczej sprawne, ale w zupełności nam wystarczyło. 🙂

Wkrótce kolejne wpisy z naszego wypadu do USA.

Please follow and like us:
error0

YOU MIGHT ALSO LIKE

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

Odwiedź nasz profil na Facebooku

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

    SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG