Wyspa Margarita - Perła Karaibów – Whole World Before 50 czyli Razem w Świat!

" WHOLE WORLD BEFORE 50"

Wyspa Margarita – Perła Karaibów

Wyspa Margarita – Perła Karaibów

Wyspa Margarita to niewielka wysepka leżąca około 40 km od brzegów Wenezueli. Nazwa wyspy oznacza perłę. Wskazuje ona czym mieszkańcy wyspy niegdyś się zajmowali. Wyspa bowiem słynęła z połowów pereł. Do tej pory na wyspie można znaleźć duże ilości pereł, które turyści chętnie stamtąd przywożą. Obecnie na wyspę nie jest za łatwo się dostać ze względu na głęboki kryzys, jaki Wenezuela przechodzi. My byliśmy tam kilka lat temu. Kryzys dopiero się tam zaczynał. Inflacja zaczynała szaleć. Ceny waluty zmieniały się z dnia na dzień. Wszystkie produkty w sklepach były sprzedawane po bardzo niskich cenach, a miejscowych i tak nie było stać na ich kupno. Przykładowo butelka coca coli kosztowała tam kilka groszy w przeliczeniu na złotówki. Cała wyspa objęta jest strefą wolnocłową, dlatego ceny produktów takich jak alkohol, czy papierowy tam są na prawdę bardzo korzystne.

Margarita, Wenezuela

Wyspa oczarowała nas swoim pięknem. Piaszczyste plaże przyciągały turystów. Nazywana jest często Hawajami Wenezueli i Karaibską Księżniczką lub też Perłą Karaibów.

Wyspa dzięki swojemu położeniu znajduje się poza zasięgiem huraganów. Jest to zatem idealne miejsce na spędzenie błogich i leniwych wakacji na Karaibach.

Historia wyspy

Historia wyspy jest bardzo odległa. Niegdyś mieszkali tu Indianie, którzy przybywali w to miejsce w celu połowu ryb. W 1489 roku wyspę odwiedził Krzysztof Kolumb. Przywitali go mieszkańcy wyspy – Indianie z przewieszonymi u szyi perłami. W kolejnym roku następni żeglarze pod wodzą Cristobal de la Guerra odwiedzający wyspę odkryli w jej okolicach ławice perłowe. Wyłowili oni z okolicznych miejsc około 30 kg pereł, które zawieźli do rodzinnej Hiszpanii. Wyspa przeżywała wtedy istny najazd “poszukiwaczy fortuny”. Z czasem wyspę zaczęli również odwiedzać piraci, co przyczyniło się do wybudowania linii obronnej. W latach 70 tych XX wieku wyspa stała się strefą wolnocłową, a w roku 1975 wolnym portem. Do niedawna wyspa przeżywała prawdziwy najazd turystów z Ameryki Południowej i Europy. Od rozpoczęcia kryzysu w Wenezueli, wyspę nie odwiedza już tak wielu turystów z Europy, bo brakuje bezpośrednich połączeń lotniczych.

na z uroczych plaż na Margaricie

Najciekawsze miejsca na wyspie

Wyspa Margarita słynie z długich, piaszczystych i urokliwych plaż. Do najsłynniejszych i najbardziej popularnych zalicza się przede wszystkim Playa el Aqua, o której przeczytacie trochę niżej. Na wyspie bardzo popularny jest surfing i kitesurfing. Margarita ma idealne warunki do uprawiania tych sportów wodnych. Lokalne agencje turystyczne przewidziały również odpowiednie miejsca dla wielbicieli jazdy konnej czy gry w golfa.

La Asuncion

Stolicą wyspy jest miejscowość La Asuncion. Charakterystycznym miejscem w tym miasteczku jest XVII- wieczny Zamek Św. Róży otoczony murami obronnymi. Z twierdzy można podziwiać całą wyspę.

Porlamar

Głównym i największym miastem na wyspie jest Porlamar. To tu znajdziecie najwięcej restauracji, barów, klubów nocnych, czy centra handlowe. Tu również jest umiejscowione lotnisko międzynarodowe, na które przylatują turyści z różnych stron świata. Z Porlamar także odpływają promy do kontynentalnej części Wenezueli i motorówki na wyspę Coche.

Parki Narodowe

Na wyspie znajduje się 5 Parków Narodowych. Najbardziej popularnym i najpiękniejszym z parków jest Park Narodowy La Restinga. Słynie on z lasów mangrowych i dużej ilości flamingów. Jest to bardzo popularne miejsce wśród turystów odwiedzających wyspę.

najdłuższa plaża na wyspie Margarita

Poniżej mapka z najciekawszymi miejscami i plażami na wyspie:

Najpiękniejsze plaże na wyspie Margarita

Margarita słynie z pięknych, szerokich i białych plaż oraz turkusowej wody. Na ponad 160 kilometrowym wybrzeżu znajdują się 72 plaże. Poniżej opisaliśmy najciekawsze plaże na wyspie.

Playa el Aqua

Playa el Aqua to jedna z najdłuższych i najbardziej komercyjna plaża na całej wyspie. Ma ona około 4 km długości, 30 metrów szerokości, piękny złoty piasek,który mieni się w karaibskim słońcu oraz kokosowe palmy, w których cieniu można się skryć przed promieniami słonecznymi. Przy plaży umiejscowione są liczne bary, restauracje i sklepy z artykułami plażowymi. Po plaży kursują też lokalni mieszkańcy sprzedający świeże krewetki, ryby, czy ostrygi. Plaża usytuowana jest przy sporej drodze, przy której mieści się większość większych hoteli na wyspie.

playa el Agua, Margarita

Z plaży można podziwiać piękne zachody słońca. Znajdujące się tu palmy kokosowe dają schronienie w upalne dni.

widok ze wzniesienia obok Playa el Aqua

Plaża znajduje się w okolicy kilku wzniesień, z których można podziwiać piękną panoramę wyspy i wybrzeża.

Playa el Aqua

Playa Manzanillo

Playa Manzanillo to piękna plaża ze złotym piaskiem znajdująca się w północnej części wyspy. Ma ona około 900 m długości i około 25 m szerokości. Wejście do wody nie jest najlepsze dla małych dzieci, jest bowiem całkiem strome. Fale w tym miejscu są większe niż w Playa el Aqua. Nazwa plaży wywodzi się od drzew manzanillo. Przy plaży domy mają głównie mieszkańcy wyspy. Znajduje się tu kilka niewielkich knajpek, które serwują świeże ryby i owoce morza.

Playa Manzanillo, Margarita

W prywatnych, niedużych barach można samemu przyrządzić sobie rybę.

takie rzeczy serwują przy plaży Manzanillo

Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie mieli żadnych przygód podczas naszego wyjazdu. Tak też było podczas wyjazdu na Margaritę. Wracając z tej plaży do hotelu wieczorem okazało się, że niestety jest dzień świąteczny i taksówki już nie kursują. Byliśmy w niemałym kłopocie, gdyż wieczorami lepiej nie wychodzić poza hotel. W Wenezueli już zaczynał się kryzys i kradzieże czy porwania były już dość często spotykane. My jako turyści byliśmy na nie narażeni mocniej niż lokalni mieszkańcy. Z pomocą przyszła nam para niemieckich turystów, którzy zaoferowali nam “podwózkę” swoim pickupem. Zabawa była przednia!

powrót pickupem do hotelu

Margarita to idealne miejsce dla surferów

Okoliczne wyspy

W okolicach Margarity można odwiedzić sąsiadujące z nią wyspy. My odwiedziliśmy Isla de Coche. To niewielka wysepka z białym piaskiem i turkusowym morzem. Na wyspie są świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Nie brakuje tam zatem surferów, windsurferów czy miłośników latania. Ciekawostką jest fakt, że wyspa ta została uwieczniona przez przez Arkadego Fiedlera w mojej ulubionej z czasów dzieciństwa powieści “Wyspa Robinsona”. Inną ciekawostką związaną z tą wyspą jest fakt, że jest ona pozbawiona dostępu do pitnej wody.

plaża na Isla de Coche

Najpiękniejszą plażą na tej wyspie jest plaża w zatoce El Yaque. Znawcy uważają, że jest to jedno z najlepszych miejsc na całym świecie do uprawiania kitesurfingu.

Isla de Coche to raj dla kitesurferów

Na wyspie jest znacznie drożej niż na Margaricie. Jak już wcześniej wspomniałam, nie ma ona dostępu do wody pitnej. Wyspę odwiedzają bardziej zamożni turyści. Plaże wyglądają tu bardziej “karaibsko”, piasek jest bielszy, może bardziej turkusowe, a fale i odpowiedni wiatr przyciągają miłośników sportów wodnych.

biały piasek na Isla de Coche

Na wyspie Coche poczujecie się ja na wyborach miss Wenezueli – co najmniej.. Wenezuelki kochają operacje plastyczne. Bardzo często na 15 urodziny dostają od swoich rodziców w prezencie właśnie operację plastyczną poprawiającą ich urodę. Istnieje tu duży kult piękna. Każda z dziewczynek marzy o tym by zostać miss. Na plażach jest to bardzo widoczne. Duże usta, pupy czy biusty to normalny widok na wenezuelskich plażach. Szczególnie dużo “poprawianych Wenezuelek” widzieliśmy właśnie na wyspie Coche.

Isla Coche

Niestety obecna sytuacja jaka panuje w Wenezueli nie sprzyja podróżom po tym kraju. Północna część Wenezueli, wraz z wyspą Margarita najmniej ucierpiały jak dotąd, zatem szansa na wakacje na Margaricie zawsze jest. My tęsknimy za tą beztroska panującą na wyspie, pysznymi krewetkami i pięknymi krajobrazami. Jak tylko sytuacja powróci do normy z pewnością z chęcią wrócimy na Margaritę.

 

Please follow and like us:
0

34 Comments

 • Ola

  Strasznie bym skłamała, gdybym nie chciała się znaleźć na Karaibach:) kiedyś taki pomysł się pojawił, na fly4free wypatrzyli jakiś błąd cenowy ale póki co na planach stanęło:) śliczne wyspy

  Lipiec 2, 2018 - 5:12 pm Reply
 • Michał Kucharski

  Wycieczka marzenie!

  Lipiec 3, 2018 - 3:21 am Reply
 • Tomek

  Byłem na Margaricie chyba z 8 lat temu. Mam sporo dobrych wspomnień 🙂

  Lipiec 3, 2018 - 4:41 am Reply
 • Ania

  zaczynam podróżować , najpierw moje miasto, potem okolice, a pózniej inne kraje

  Lipiec 3, 2018 - 4:57 am Reply
  • Monika Kilijańska

   Tak to ja lubię: poznaj najpierw otoczenia, a później cały świat!

   Lipiec 5, 2018 - 4:45 pm Reply
 • Aneta

  Cudownie tam….

  Lipiec 3, 2018 - 5:54 am Reply
 • Artur

  Cudne miejsce…z chęcią zabrał bym tam żonę, byłaby zachwycona

  Lipiec 3, 2018 - 7:04 am Reply
 • Marta

  Taka wyprawa musi byc wspanialym przezyciem 🙂

  Lipiec 3, 2018 - 7:11 am Reply
  • Kasia Smarz-Lipka

   Była mega przeżyciem. Jedna z najlepszych podróży. 🙂

   Lipiec 3, 2018 - 7:14 am Reply
 • mylittlepage.pl

  Nigdy nie słyszałam o tej wyspie, ale jest cudowna 🙂

  Lipiec 3, 2018 - 7:27 am Reply
 • Ania W

  Co za miejsce! Boskie a jak tam z internetem?

  Lipiec 3, 2018 - 7:38 am Reply
 • Kinga Kulczycka

  Wspaniale, wspaniale! Kasiu pozytywnie zazdroszczę Ci tej podróży! Widać po fotografiach że spędziłaś tam cudowne chwile! 🙂

  Lipiec 3, 2018 - 7:38 am Reply
 • GOSIA

  Kiedyś Wenezuela był moim marzeniem a takie rajskie wyspy to niebo może w następnym życiu tam zamieszkam 😉

  Lipiec 3, 2018 - 8:36 am Reply
 • Dominika

  Ajajaj no i uruchomily mi sie nowe marzenia !

  Lipiec 3, 2018 - 12:08 pm Reply
 • Olga

  O, raj na ziemi istnieje 🙂

  Lipiec 3, 2018 - 6:09 pm Reply
 • Pani Rosenbaum

  Po prostu perfekcyjnie… chętnie bym się tam wybrała. Pozdrawiam! 🙂

  Lipiec 3, 2018 - 6:16 pm Reply
 • Monika Kilijańska

  Owoce morza prosto z kutra: super!

  Lipiec 3, 2018 - 6:59 pm Reply
 • Paula

  Pięknie! Achh…

  Lipiec 3, 2018 - 8:47 pm Reply
 • Altruistka

  Ale przepiękne widoki ;D

  Lipiec 4, 2018 - 8:12 am Reply
 • Anna

  Cudowne miejsce. Z chęcią już teraz spakowałabym walizkę i wyruszyła w podróż życia 😉

  Lipiec 4, 2018 - 8:30 am Reply
 • Kasia

  Świetna opcja z tym samodzielnym przyrządzaniem ryby

  Lipiec 4, 2018 - 3:37 pm Reply
 • Aneta

  Fantastycznie, pięknie, naturalnie i swobodnie. Z przyjemnością rybkę sami byśmy przyrządzili, a nawet może i powędkowali. Świetna fotorelacja. 🙂

  Lipiec 5, 2018 - 3:45 am Reply
 • Weronika

  Świetne miejsce, jak widać, jest więcej rajów na ziemi.

  Lipiec 5, 2018 - 8:11 am Reply
 • Kamila Galas

  Zazdroszczę! Super widoki! Zapraszam również do mnie – Zdrowo i Prawidłowo

  Lipiec 5, 2018 - 10:51 am Reply
 • Gosia

  Zazdroszczę wyjazdu, mam nadzieje, ze tez się tam kiedyś wybiorę. I skorzystam z Twoich sugestii co odwiedzić ☺️

  Lipiec 5, 2018 - 11:19 am Reply
 • Pat

  Wow. Kiedyś tam będę, wczoraj w nocy skończyłam czytać książke której akcja odywa się na karaibach, wiem że wysp jest dużo, ale Twoje zdjęcia pomogły mi sobie to wszystko wyobrazić. Uwielbiam to !

  Lipiec 5, 2018 - 11:54 am Reply
 • Elżbieta Sobejko

  Piękne zdjęcia, od razu chciałoby się tam pojechać 🙂

  Lipiec 5, 2018 - 12:06 pm Reply
 • Ewa

  Jaka piękna! Czyżby raj na ziemi? 😉

  Lipiec 5, 2018 - 4:01 pm Reply
 • Bea

  Sama nazwa Margarita zobowiązuje 😉

  Lipiec 5, 2018 - 4:16 pm Reply
 • Karolina | Worldwide Panda

  Jak tam rajsko! Szkoda, że sytuacja w Wenezueli tak się skomplikowała. To musi być przepiękny kraj. Mam nadzieję, że mimo wszystko wyjdą z tego kryzysu i będzie można tam bez problemu pojechać

  Lipiec 5, 2018 - 7:13 pm Reply
 • kociel

  Przeurocze widoki, też bym się pewnie zakochała 🙂

  Lipiec 7, 2018 - 8:12 am Reply
 • Ola

  Hahaha moje miejsce na ziemi kiedy się dorobię emerytury, ale nie tej polskiej;) wspaniałe widoki, plaże hmmm miodzio

  Lipiec 7, 2018 - 2:38 pm Reply
 • Beata-albumzpodrozy.pl

  Cudny zakątek nie słyszałam o tej wysepce do tej pory! Zdjęcia piękne- pobyczyłabym się po takimi palmami. Ehh..!

  Lipiec 7, 2018 - 7:36 pm Reply
 • Monika | Podróżowisko.pl

  Oj kuszą mnie te Karaiby, kuszą… Każdy wpis na temat tej części świata pochłaniam prawie że z wypiekami na twarzy 😉 Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś zrealizować marzenie, które tak naprawdę przekazała mi babcia – to od niej od najmłodszych lat słyszałam o tych wyspach 🙂 Dobrze wiedzieć, że Margarita leży poza zasięgiem huraganów – być może ułatwi to planowanie ewentualnego wyjazdu!

  Sierpień 2, 2018 - 8:12 pm Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published.

O NAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Newsletter

Odwiedź nasz profil na Facebooku

ZAJRZYJ NA NASZ INSTAGRAM

  SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA NOCLEG